Приветствую Вас Гость!
Вторник, 19.03.2024, 08:45
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Категории раздела

Главные молитвы [9]
Главные молитвы
Молитвы на сон грядущим [21]
Молитвы на сон грядущим
Молитвы утренние [28]
Молитвы утренние
Молитвы в продолжение дня [23]
Молитвы в продолжение дня
Каноны и молитвы для подготовки к Таинствам Исповеди и Святого Причастия [5]
Каноны и молитвы для подготовки к Таинствам Исповеди и Святого Причастия
Последование ко Святому Причащению [19]
Последование ко Святому Причащению
Молитвы Великого поста и Пасхи [7]
Молитвы Великого поста и Пасхи
Молитвы о помощи в родах [17]
Молитвы о помощи в родах
МОЛИТВЫ НА РАЗНЫЕ СЛУЧАИ ЖИЗНИ [24]
МОЛИТВЫ НА РАЗНЫЕ СЛУЧАИ ЖИЗНИ
Молитвы в скорби о неверности супруга [8]
Молитвы в скорби о неверности супруга
Молитвы о детях и крестниках [24]
Молитвы о детях и крестниках
Молитвы в скорбях и искушениях творимые [80]
Молитвы в скорбях и искушениях творимые
Молитвы о болящих [68]
Молитвы о болящих
Молитвы о путешествующих [7]
Молитвы о путешествующих
О даровании угодной Богу молитвы [4]
О даровании угодной Богу молитвы
Молитвы ко Пресвятой Богородице [29]
Молитвы ко Пресвятой Богородице

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Вход на сайт

Поиск

Календарь

«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архив записей

Друзья сайта

Главная » Молитвы о детях и крестниках

О Пресвята́я Де́во, Ма́ти Го́спода Вы́шних Си́л, Небесе́ и земли́ Цари́це, гра́да и страны́ на́шея всемо́щная Засту́пнице! Приими́ хвале́бно-благода́рственное пе́ние сие́ от на́с, недосто́йных ра́б Твои́х, и вознеси́ моли́твы на́ша ко Престо́лу Бо́га Сы́на Твоего́, да ми́лостив бу́дет непра́вдам на́шим и проба́вит благода́ть Свою́ чту́щим всечестно́е и́мя Твое́ и с ве́рою и любо́вию покланя́ющимся чудотво́рному о́бразу Твоему́. Не́смы бо досто́йни от Него́ поми́ловани бы́ти, а́ще не Ты́ уми́лостивиши Его́ о на́с, Влады́чице, я́ко вся́ Тебе́ от Него́ возмо́жна су́ть. Сего́ ра́ди к Тебе́ прибега́ем, я́ко к несомне́нней и ско́рей Засту́пнице на́шей: услы́ши на́с, моля́щихся Тебе́, осени́ на́с вседержа́вным покро́вом Твои́м и испроси́ у Бо́га Сы́на Твоего́ па́стырем на́шим ре́вность и бде́ние о душа́х, градоправи́телем му́дрость и си́лу, судия́м пра́вду и нелицеприя́тие, наста́вником ра́зум и смиренному́дрие, супру́гом любо́вь и согла́сие, ча́дом послуша́ни ... Читать дальше »

Категория: Молитвы о детях и крестниках | Просмотров: 343 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 03.03.2017 | Комментарии (0)

Святи́телю Никола́ю Чудотво́рцу

О до́брый на́ш па́стырю и богому́дрый наста́вниче, святи́телю Христо́в Нико́лае! Услы́ши на́с гре́шных (имена́), моля́щихся тебе́ и призыва́ющих в по́мощь ско́рое предста́тельство твое́: ви́ждь на́с немощны́х, отвсю́ду уловля́емых, вся́каго бла́га лише́нных и умо́м от малоду́шия помраче́нных. Потщи́ся, уго́дниче Бо́жий, не оста́вити на́с в грехо́внем плену́ бы́ти, да не бу́дем в ра́дость враго́м на́шим и не у́мрем в лука́вых дея́ниих на́ших. Моли́ о на́с недосто́йных Соде́теля на́шего и Влады́ку, Ему́ же ты́ со безпло́тными ли́ки предстои́ши: ми́лостива к на́м сотвори́ Бо́га на́шего в ны́нешнем житии́ и в бу́дущем ве́це, да не возда́ст на́м по де́лом на́шим и по нечистоте́ серде́ц на́ших, но по Свое́й бла́гости возда́ст на́м. На твое́ бо хода́тайство упова́юще, твои́м предста́тельством хва́лимся, твое́ заступле́ние на по́мощь призыва ... Читать дальше »

Категория: Молитвы о детях и крестниках | Просмотров: 370 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 03.03.2017 | Комментарии (0)

Святи́телю Дими́трию Росто́вскому

О преди́вный и пресла́вный чудотво́рче Дими́трие, исцеля́яй неду́ги челове́ческия! Ты́ неусы́пно мо́лиши Го́спода Бо́га на́шего о все́х гре́шных: молю́ у́бо тя́, ра́б тво́й (и́мя): бу́ди ми́ хода́тай пред Го́сподем и помо́щник на преоборе́ние страсте́й ненасы́тныя пло́ти моея́, и на одоле́ние стре́л сопроти́вника моего́ диа́вола, и́миже уязвля́ет немощно́е се́рдце мое́, и, а́ки гла́дный и лю́тый зве́рь, а́лчет погуби́ти ду́шу мою́: ты́ святи́телю Христо́в, моя́ огра́да, ты́ мое́ заступле́ние и ору́жие: ты́, вели́кий чудотво́рче, во дни́ по́двигов твои́х в ми́ре се́м ревну́я о правосла́вней це́ркви Бо́жией, я́ко и́стинный и До́брый па́стырь, небла́зненно облича́л еси́ грехи́ и неве́жествия людски́я, и от стези́ пра́вды в е́реси и раско́лы уклоня́ющияся на пу́ть и́стины наставля́л еси́: споспешеству́й и мне́ кратковре́менный пу́ ... Читать дальше »

Категория: Молитвы о детях и крестниках | Просмотров: 365 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 03.03.2017 | Комментарии (0)

Святи́телю Никола́ю Чудотво́рцу

О до́брый на́ш па́стырю и богому́дрый наста́вниче, святи́телю Христо́в Нико́лае! Услы́ши на́с гре́шных (имена́), моля́щихся тебе́ и призыва́ющих в по́мощь ско́рое предста́тельство твое́: ви́ждь на́с немощны́х, отвсю́ду уловля́емых, вся́каго бла́га лише́нных и умо́м от малоду́шия помраче́нных. Потщи́ся, уго́дниче Бо́жий, не оста́вите на́с в грехо́внем плену́ бы́ти, да не бу́дем в ра́дость враго́м на́шим и не у́мрем в лука́вых дея́ниих на́ших. Моли́ о на́с недосто́йных Соде́теля на́шего и Влады́ку, Ему́ же ты́ со безпло́тными ли́ки предстои́ши: ми́лостива к на́м сотвори́ Бо́га на́шего в ны́нешнем житии́ и в бу́дущем ве́це, да не возда́ст на́м по де́лом на́шим и по нечистоте́ серде́ц на́ших, но по Свое́й бла́гости возда́ст на́м. На твое́ бо хода́тайство упова́юще, твои́м предста́тельством хва́лимся, твое́ заступле́ние на по́мощь призыва́ем, и ко пресвято́му о́бразу твоему́ припа́дающе, по́мощи про ... Читать дальше »

Категория: Молитвы о детях и крестниках | Просмотров: 409 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 03.03.2017 | Комментарии (0)

Святи́телю Митрофа́ну Воро́нежскому

Святи́телю о́тче Митрофа́не, нетле́нием честны́х моще́й твои́х и мно́гими благодея́ньми, чуде́сно соде́янными и содева́емыми тобо́ю с ве́рою к тебе́ притека́ющим, уве́рившеся, я́ко и́маши ве́лию благода́ть у Го́спода Бо́га на́шего, всесмире́нно припа́даем вси́ и мо́лимся тебе́: моли́ о на́с (имена́) Христа́ Бо́га на́шего, да ниспо́слет все́м, чту́щим святу́ю па́мять твою́ и усе́рдно к тебе́ прибега́ющим, бога́тыя ми́лости Своя́: да утверди́т во святе́й Свое́й Правосла́вной Це́ркви живы́й ду́х пра́выя ве́ры и благоче́стия, ду́х ве́дения и любве́, ду́х ми́ра и ра́дости о Ду́хе Свя́те, да вси́ чле́ны ея́, чи́сты от мирски́х искуше́ний и плотски́х похоте́й и зла́го де́йствия злы́х духо́в, ду́хом и и́стиною покланя́ются Ему́ и усе́рдно пеку́тся о соблюде́нии за́поведей Его́ ко спасе́нию ду́ш свои́х. Па́стырем ея́ да да́ст святу́ю ... Читать дальше »

Категория: Молитвы о детях и крестниках | Просмотров: 358 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 03.03.2017 | Комментарии (0)

Ва́с, святы́я му́ченицы Ве́ро, Наде́ждо и Любы́, сла́вим, велича́ем и ублажа́ем, ку́пно с му́дрою ма́терию Софи́ею, е́йже покланя́емся, я́ко о́браз богому́драго попече́ния явля́ющей. Умоли́, свята́я Ве́ро, Творца́ ви́димых и неви́димых, да ве́ру кре́пку, небла́зненну и неруши́му пода́ст на́м. Хода́тайствуй, свята́я Наде́ждо, пред Го́сподем Иису́сом за на́с гре́шных, да упова́ние на блага́я Своя́ не отжене́т от на́с, и от вся́кия ско́рби и ну́жды да изба́вит ны́. Испове́ждь, свята́я Любы́, Ду́ху и́стины, Уте́шителю, напа́сти и печа́ли на́ша, да То́й свы́ше сла́дость небе́сную низпо́слет душа́м на́шим. Помози́те у́бо в беда́х на́ших, святы́я му́ченицы, и ку́пно с му́дрою ма́терию ва́шею Софи́ею, моли́те Царя́ царе́й и Го́спода госпо́дствующих, да сохрани́т (имена́) под покро́вом Свои́м, да ку́пно с ва́ми и со все́ми святы́ми превознесе́м и препросла́вим пресвято́е и вели́кое и́мя Отца́ и Сы́на и Свята́го Ду́ха, предве́чнаго Влады́ки и благи́х Соде́теля, н ... Читать дальше »

Категория: Молитвы о детях и крестниках | Просмотров: 349 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 03.03.2017 | Комментарии (0)

О свяще́нная главо́, а́нгеле земны́й и челове́че небе́сный, преподо́бне и богоно́сне о́тче на́ш Алекса́ндре, изря́дный уго́дниче Пресвяты́я и единосу́щныя Тро́ицы, мно́гия ми́лости живу́щим во святе́й оби́тели твое́й и все́м, с ве́рою и любо́вию притека́ющим к тебе́, явля́яй! Испроси́ на́м вся́ к житию́ сему́ вре́менному бла́го потре́бная, па́че же к ве́чному спасе́нию на́шему ну́жная: посо́бствуй предста́тельством твои́м, уго́дниче Бо́жий, да в ми́ре глубо́це пребу́дет свята́я Правосла́вная Це́рковь Христо́ва, и во благострое́нии Оте́чество зи́ждется, во вся́ком благоче́стии неруши́мо: бу́ди все́м на́м, чудотво́рче святы́й, во вся́кой ско́рби и обстоя́нии ско́рый помо́щник: наипа́че же в ча́с кончи́ны на́шея яви́ся на́м засту́пник благосе́рдный, да не пре́дани бу́дем на мыта́рствах возду́шных вла́сти зло́бнаго мироде́ржца, но да сподо́бимся непреткнове́ннаго восхо́да во Ца́рствие Небе́сное. Е́й, о́тче, моли́твенниче на́ш при́сный! Не посрами́ упова́ния ... Читать дальше »

Категория: Молитвы о детях и крестниках | Просмотров: 394 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 03.03.2017 | Комментарии (0)

Го́споди Иису́се Христе́, Бо́же на́ш, вои́стину всели́выйся в се́рдца двена́дцати апо́столов и си́лою благода́ти Всесвята́го Ду́ха, соше́дшаго в ви́де о́гненных язы́ков, уста́ и́х открывший, та́к что́ они́ на́чали говорить на ины́х наречиях, – Са́м, Го́споди Иису́се Христе́, Бо́же на́ш, ниспосли́ того́ Ду́ха Твоего́ Свята́го на о́трока сего́ (отрокови́цу сию́) (и́мя), и насади́ в се́рдце его́ (ея́) Свято́е Писа́ние, кото́рое рука́ Твоя́ пречи́стая начертала на скрижалях законодателю Моисе́ю, – ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в. Ами́нь.

Категория: Молитвы о детях и крестниках | Просмотров: 382 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 03.03.2017 | Комментарии (0)

Благодари́м Тебе́, Созда́телю, я́ко сподо́бил еси́ на́с благода́ти Твоея́, во е́же внима́ти уче́нию. Благослови́ на́ших нача́льников, роди́телей и учи́телей, ведуших на́с к позна́нию бла́га, пода́ждь на́м си́лу и кре́пость к продолжению уче́ния сего́.

Категория: Молитвы о детях и крестниках | Просмотров: 382 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 03.03.2017 | Комментарии (0)

О, Пресвята́я Влады́чице Де́во Богоро́дице, спаси́ и сохрани́ под кро́вом Твои́м мои́х ча́д (имена́), все́х отроко́в, отрокови́ц и младе́нцев, креще́ных и безымянных, и во чре́ве ма́тери носи́мых. Укрой и́х ри́зою Твоего́ Матери́нства, соблюди́ и́х в стра́хе Бо́жием и послуша́нии родителям, умоли́ Го́спода моего́ и Сы́на Твоего́, да да́рует и́м поле́зное ко спасе́нию и́х. Вруча́ю и́х Матери́нскому смотре́нию Твоему́, я́ко Ты́ еси́ Боже́ственный покро́в раба́м Твои́м.

Категория: Молитвы о детях и крестниках | Просмотров: 351 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 03.03.2017 | Комментарии (0)

1 2 3 »