Приветствую Вас Гость!
Пятница, 29.03.2024, 13:33
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Категории раздела

Главные молитвы [9]
Главные молитвы
Молитвы на сон грядущим [21]
Молитвы на сон грядущим
Молитвы утренние [28]
Молитвы утренние
Молитвы в продолжение дня [23]
Молитвы в продолжение дня
Каноны и молитвы для подготовки к Таинствам Исповеди и Святого Причастия [5]
Каноны и молитвы для подготовки к Таинствам Исповеди и Святого Причастия
Последование ко Святому Причащению [19]
Последование ко Святому Причащению
Молитвы Великого поста и Пасхи [7]
Молитвы Великого поста и Пасхи
Молитвы о помощи в родах [17]
Молитвы о помощи в родах
МОЛИТВЫ НА РАЗНЫЕ СЛУЧАИ ЖИЗНИ [24]
МОЛИТВЫ НА РАЗНЫЕ СЛУЧАИ ЖИЗНИ
Молитвы в скорби о неверности супруга [8]
Молитвы в скорби о неверности супруга
Молитвы о детях и крестниках [24]
Молитвы о детях и крестниках
Молитвы в скорбях и искушениях творимые [80]
Молитвы в скорбях и искушениях творимые
Молитвы о болящих [68]
Молитвы о болящих
Молитвы о путешествующих [7]
Молитвы о путешествующих
О даровании угодной Богу молитвы [4]
О даровании угодной Богу молитвы
Молитвы ко Пресвятой Богородице [29]
Молитвы ко Пресвятой Богородице

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Вход на сайт

Поиск

Календарь

«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архив записей

Друзья сайта

Главная » Молитвы в скорбях и искушениях творимые

Ангеле Божий, предстояй ми от купели святаго крещения! Колико аз, преогорчевах тебе злыми помыслы, скверными словесы и постыдными деянями в житии моем! Ктому же, не памятовах, яко имам тя даннаго ми от Бога хранителя. Егда аз упивахся вином, или безстудно плясах, или в блуде, хищениях и злоприобретениях иждивах житие мое: и в сии дни ты не отлучался еси от мене, но токмо, яко чистый дух, печален был еси о мне, непотребнем рабе. Коль множицею аз бых близ самыя смерти, творяй преступныя дела и отнюдь не помышляяй предстати внезапу Богу-Судии! Смерть же не постиже мене тогда: и вем, яко ты отвратил еси ю от мене. Тако выну охраняеши мя, и не един аз есмь, внегда един жительствую во узилищи сем, но с тобою, хранителю мой. Аще и не вижду тебе телесными очима, ты еси присно спребываяй окаянной моей душе и телу. Якоже солнце, преходя скверныя места, не оскверняется, сице и ты, светоносный Ангеле Божий, не возгнушайся моея смрадности, но николиже отлучайся от м ... Читать дальше »

Категория: Молитвы в скорбях и искушениях творимые | Просмотров: 312 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 04.03.2017 | Комментарии (0)

Предтече и Крестителю Христов Иоанне, проповедниче покаяния! Ты неповинне всажден был еси в темницу: аз же, вверженный в злоключение сие, достойное по делом моим приемлю, яко преступник правды и закона. Всели в мое сердце чувство покаяния о гресех моих! Несть бо ни единыя злобы ни беззакония, ихже аз, окаянный, не содеях; престрашни греси мои. Учителю правды! научи мя право глаголати о мне самом пред судиями. Не преставаяй и в темнице обличати беззаконнаго Ирода, даруй ми, да наипаче зде обличает мене совесть моя, да от обличении ея не возмогу на долзе времени утаити мое преступление. Аще же осужден буду понести наказание, даруй ми быти терпеливу, якоже ты сам терпеливно несл еси усекновение главы твоея, желанное от Иродиады. Ей, Крестителю Христов! Простри ми, рабу твоему, руку, крестившую Христа Спасителя моего, да мя извлечеши из глубины погибели. Ты еси больший всех в рожденных женами, ты еси первый по Богородице, праведник между человеки. Сего ради ... Читать дальше »

Категория: Молитвы в скорбях и искушениях творимые | Просмотров: 314 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 04.03.2017 | Комментарии (0)

О, Пресвятая Дево, Мати Господа и Спасителя моего! Вси человецы притекают к Тебе и никто притекаяй отходит от Тебе всуе, аще о добре просит. Един ли аз, грешник в темнице седяй, забвен буду от Тебе? Мене ли единаго молитву не услышиши? Мене ли, прибегающаго к Тебе, не приимеши под кров Твой? О, никакоже помышляю сему быти! Понеже Матерь еси Спасителя погибающих грешников. Понеже яко нет инаго Бога, разве Иисуса Христа, Сына Твоего, со Отцем и Святым Духом во едином Божестве покланяемаго, тако несть иного у престола Божия ближайшаго ходатая, яко же Ты, Мати Божия! Матернее Твое моление много может ко благосердию Владыки. Пред Ним Тебе вся возможна суть. Сего ради, на Тя по Бозе все упование мое возлагаю. Сего ради, храню аз пречистый образ Твой во узилищи моем, памятуяй близость Твою ко всем скорбящим и заключенным. Приведи мою душу грешную к покаянию. Беззакония бо моя превзыдоша главу мою: колико доселе прогневах аз Бога моего лжами, хищениями, пиянств ... Читать дальше »

Категория: Молитвы в скорбях и искушениях творимые | Просмотров: 488 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 04.03.2017 | Комментарии (0)

Господи Иисусе Христе Боже наш, святаго апостола Твоего Петра от уз и темницы без всякаго вреда свободивый, приими, смиренно молим Ти ся, жертву сию милостивно во оставление грехов рабов Твоих (раба Твоего/рабы Твоея) (имярек) в темницу всажденных (всажденнаго), и молитвами их (его), яко Человеколюбец, всесильною Твоею Десницею от всякаго злаго обстояния избави и на свободу изведи.

Категория: Молитвы в скорбях и искушениях творимые | Просмотров: 562 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 04.03.2017 | Комментарии (0)

(Творение святителя Филарета Московского)

Господи Боже, Создателю и Спасителю мой! Благословенно да будет имя Твое Святое. Благодарение и слава Тебе, Господи, о всех благих, яже прият от Тебе в житии сем. Ныне же скорбь и болезнь обретох, и Имя Твое призываю. Поношения нападоша на мя. Положиша мя в рове преисподнем, в темных и сени смертней. Скорблю о сем; и по сей скорби разумеваю, яко согреших пред Тобою, и по грехом моим приидоша на мя беды; ибо праведники Твои не унывающе и в темницах пояху Тебе, и во страданиих радовахуся. И аще беззакония назриши, Господи, Господи, кто постоит? Яко несть человек, иже не согреши. Но Ты, Господи, грехи всего мира носиши, и покаянием очищаеши. Верую, яко и мене грешнаго не отвержеши от лица Твоего. За весь мир Единородный Сын Твой излия Свою Божественную Кровь. Верую, яко и мене от грехов моих омыти может и хощет. Сего ради с Давидом глагол ... Читать дальше »

Категория: Молитвы в скорбях и искушениях творимые | Просмотров: 334 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 04.03.2017 | Комментарии (0)

Господи Боже мой! По единей токмо благодати Своей Ты от небытия мя в бытие привел еси, и Своим образом украси меня. Аз не помыслих довольне благодарити Тя, ни яко даровал еси мне жизнь, ниже яко поставил еси мя над всеми земными тварьми, яки царя их. Ты сподобил мя еси прияти святое крещение, егда бех младенец. Аз же из детства моего не сохраних благодати крещения: начен бо измлада лгати, сквернословити, составляти сладострастныя песни, ленитися, утаевати чужое, противится повелением моих родителей, презирати добрые советы старейших мя, младших же мене леты всуе бити рукою. Егда же приидох в возраст мужества, предахся различным страстем, пиянству, блуду, злоприобретению, гневу, гордости. И тело мое и душу всеконечно оскверних грехми. В кую скверну телесную не впадох аз окаянный? В коей нечистоте плотстей не вообразих себе явственне и в сновидении? Кое зло не помыслих в души моей? Коль многая неподобная мечтания взыдоша в душу мою! Колико себялюбец бых а ... Читать дальше »

Категория: Молитвы в скорбях и искушениях творимые | Просмотров: 289 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 04.03.2017 | Комментарии (0)

Долготерпеливе и Многомилостиве Господи! Припадаю к Тебе, аз сый узник, моляся тепле: якоже сильный Сампсон позна свое безсилие, егда бе под стражею, и обратися к Тебе, всесильному Богу, окованный путы железными; якоже нечестивый Манассия в пленении и темнице взыска Тебе, истиннаго Бога; якоже плененнии иудеи паче на земли чуждей уразумеша Тебе, Бога отец своих; якоже блудный сын воспомяну отца своего, егда, отшед на страну далече, нача изгибати гладом: тако и аз отныне токмо познаю Тебе и прилежнее молю. Отчужден есмь аз ныне общения с человеки: но Ты еси взыскуяй отчужденных. Несть со мною зде ни отец, ни мать, ни брат, ни един от другов моих, да помогут ми; не услышит отсюда моего вопля никтоже от них: но Ты близ еси всем скорбящим и призывающим Тя во истине. О милосердный Боже! Аще аз и паче числа песка морскаго согреших и не смею воззрети на высоту небесную от множества грехов моих: но Ты, непамятозлобив сый, приими мя кающегося. Тебе единому согре ... Читать дальше »

Категория: Молитвы в скорбях и искушениях творимые | Просмотров: 329 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 04.03.2017 | Комментарии (0)

О Пресвятая Дево, Мати Господа Вышних Сил, Небесе и земли Царице, града и страны нашея всемощная Заступнице! Приими хвалебно-благодарственное пение сие от нас, недостойных раб Твоих, и вознеси молитвы наша ко Престолу Бога Сына Твоего, да милостив будет неправдам нашим и пробавит благодать Свою чтущим всечестное имя Твое и с верою и любовию покланяющимся чудотворному образу Твоему. Несмы бо достойни от Него помиловани быти, аще не Ты умилостивиши Его о нас, Владычице, яко вся Тебе от Него возможна суть. Сего ради к Тебе прибегаем, яко к несомненней и скорей Заступнице нашей: услыши нас, молящихся Тебе, осени нас вседержавным покровом Твоим и испроси у Бога Сына Твоего пастырем нашим ревность и бдение о душах, градоправителем мудрость и силу, судиям правду и нелицеприятие, наставником разум и смиренномудрие, супругом любовь и согласие, чадом послушание, обидимым терпение, обидящим страх Божий, скорбящим благодушие, радующимся воздержание: всем же нам дух ... Читать дальше »

Категория: Молитвы в скорбях и искушениях творимые | Просмотров: 311 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 03.03.2017 | Комментарии (0)

О Пресвятая Дево Богородице, Премилостивая Владычице, Царице Небесе и земли, всякаго дома и семейства христианскаго Благоустроительнице, труждающихся благословение, нуждающихся неистощимое богатство, сирых и вдовиц и всех людей Кормительнице! Питательнице наша, рождшая Питателя Вселенныя и Спорительнице хлебов наших: Ты, Владычице, ниспосылаеши Твое Матернее благословение градом нашим, селам и нивам и коемуждо дому, на Тя упование имущему. Темже с благоговейным трепетом и сокрушенным сердцем смиренно молим Тя: буди и нам, грешным и недостойным рабом Твоим, мудрая Домостроительнице, житие наше добре устрояющая. Всякое же сообщество, всякий дом и семейство во благочестии и православии, единомыслии, послушании и довольстве соблюди. Нищия и неимущия пропитай, старость поддержи, младенцы воспитай, всех вразуми преискренне взывати ко Господу: «Хлеб наш насущный даждь нам днесь». Сохрани, Пречистая Мати, люди Твоя от всякия нужды, болезни, глада, г ... Читать дальше »

Категория: Молитвы в скорбях и искушениях творимые | Просмотров: 333 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 03.03.2017 | Комментарии (0)

Тропарь, глас 2-й

Молитвами твоими ко Господу от зол, бед, напастей свободи, верно к тебе прибегающих и сетей избави вражиих, великий страстотерпче Харалампие.

Кондак, глас 6-й

Яко мученик и исповедник цвет, двойным венцем Христос тя увенча, возвеличив безчисленными чудесы на земли, но яко благодать Господню являя нам, верно к тебе прибегающим даруй мир, помози в напастех и лютых бедах, святейший Харалампие.

Молитва

О священная и многострадальная главо, пастырю добрый словесных овец Христовых, священномучениче Христов Харалампие, Магнисийская похвало и славо вселенныя, всемирный светильниче и великий наш заступниче и помощниче в скорбех, бед ... Читать дальше »

Категория: Молитвы в скорбях и искушениях творимые | Просмотров: 336 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 03.03.2017 | Комментарии (0)

« 1 2 3 4 5 ... 7 8 »