Приветствую Вас Гость!
Пятница, 26.04.2024, 06:28
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Меню сайта

Категории раздела

Главные молитвы [9]
Главные молитвы
Молитвы на сон грядущим [21]
Молитвы на сон грядущим
Молитвы утренние [28]
Молитвы утренние
Молитвы в продолжение дня [23]
Молитвы в продолжение дня
Каноны и молитвы для подготовки к Таинствам Исповеди и Святого Причастия [5]
Каноны и молитвы для подготовки к Таинствам Исповеди и Святого Причастия
Последование ко Святому Причащению [19]
Последование ко Святому Причащению
Молитвы Великого поста и Пасхи [7]
Молитвы Великого поста и Пасхи
Молитвы о помощи в родах [17]
Молитвы о помощи в родах
МОЛИТВЫ НА РАЗНЫЕ СЛУЧАИ ЖИЗНИ [24]
МОЛИТВЫ НА РАЗНЫЕ СЛУЧАИ ЖИЗНИ
Молитвы в скорби о неверности супруга [8]
Молитвы в скорби о неверности супруга
Молитвы о детях и крестниках [24]
Молитвы о детях и крестниках
Молитвы в скорбях и искушениях творимые [80]
Молитвы в скорбях и искушениях творимые
Молитвы о болящих [68]
Молитвы о болящих
Молитвы о путешествующих [7]
Молитвы о путешествующих
О даровании угодной Богу молитвы [4]
О даровании угодной Богу молитвы
Молитвы ко Пресвятой Богородице [29]
Молитвы ко Пресвятой Богородице

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Вход на сайт

Поиск

Календарь

«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архив записей

Друзья сайта

Главная » МОЛИТВЫ НА РАЗНЫЕ СЛУЧАИ ЖИЗНИ

У этих благочестивых супругов также до старости не было детей, а затем по благословению Божиему родили Иоанна Предтечу.

О, преблаженнии угодницы Божии, вси святии, предстоящии Престолу Пресвятыя Троицы и наслаждающиися неизреченнаго блаженства! Се ныне, в день общаго вашего торжества, милостиво призрите нас, меньших братий ваших, приносящих вам сие хвалебное пение, и ходатайством вашим просящих милости и отпущения грехов у Преблагаго Господа; вемы бо, воистину вемы, яко вся, елика восхощете испросити у Него можете. Темже убо смиренно молимся вам, и пророк Захария и праведная Елисавета, молите Милостиваго Владыку, да подаст нам дух вашея ревности ко хранению святых Его заповедей, яко, да текше по стопам вашим, возможем земное поприще в добродетельном житии без порока преити, и в покаянии достигнути преславных селений райских, и тамо купно с вами прославляти Отца и Сына и Святаго Духа, во веки веков. Аминь. ... Читать дальше »

Категория: МОЛИТВЫ НА РАЗНЫЕ СЛУЧАИ ЖИЗНИ | Просмотров: 314 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 03.03.2017 | Комментарии (0)

О, приснославнии Христовы праведницы, святии Богоотцы Иоакиме и Анно, предстоящии Небесному Престолу Великаго Царя и велие дерзновение к Нему имущии, яко от Преблагословенныя Дщери вашея, Пречистыя Богородицы и Приснодевы Марии, воплотитися изволившему! К вам, яко многомощным предстателем и усердным о нас молитвенником, прибегаем мы, грешнии и недостойнии. Молите благость Его, яко да отвратит от нас гнев Свой, по делом нашим праведно на ны движимый, и да безчисленныя прегрешения наша презрев, обратит нас на путь покаяния и на стези заповедей Своих да утвердит нас. Таже молитвами вашими в мире живот наш сохраните и во всех благих благое поспешение испросите, вся яже к животу и благочестию потребная нам от Бога дарующе, от всяких напастей и бед и напрасныя смерти предстательством вашим нас избавляюще, и от всяких враг видимых и невидимых защищающе, яко да тихое и безмолвное житие поживем во всяком благочестии и чистоте, и тако в мире временное сие житие п ... Читать дальше »

Категория: МОЛИТВЫ НА РАЗНЫЕ СЛУЧАИ ЖИЗНИ | Просмотров: 358 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 03.03.2017 | Комментарии (0)

О святии праведницы, Богоотцы Иоакиме и Анно! Молите Милосердаго Господа, яко да отвратит от нас гнев Свой, по делом нашим праведно на ны движимый, и да безчисленная прегрешения наша презрев, обратит нас, раб Божиих (имена), на путь покаяния, и на стези заповедей Своих да утвердит нас. Таже молитвами вашими в мире жизнь на­шу сохраните, и во всех благих благое поспешение испросите, вся к животу и благочестию потребная нам от Бога дарующе, от всяких напастей и бед и внезапныя смерти предстательством вашим нас избавляюще и от всех враг видимых и невидимых защищающе, и тако в мире временное сие житие прешедше. в вечный достигнем покой, идеже вашим святым умолением да сподобимся Небеснаго Царствия Христа Бога нашего, Емуже, со Отцем и Пресвятым Духом, подобает всякая слава, честь и поклонение во веки веков.

Категория: МОЛИТВЫ НА РАЗНЫЕ СЛУЧАИ ЖИЗНИ | Просмотров: 334 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 03.03.2017 | Комментарии (0)

Услыши нас, Милосердный и Всемогущий Боже, да молением нашим ниспослана будет благодать Твоя.

Будь милостив, Господи, к молитве нашей, вспомни Закон Твой об умножении рода человеческого и буди милостивым Покровителем, да Твоею помощью сохранится Тобою же установленное.

Ты властною силою Твоею из ничего все сотворил и положил начало всего в мире существующего – сотворил и человека по образу Своему и высокою тайною освятил союз супружества и предуказание тайны единения Христа с Церковью.

Призри, Милосердный, на рабов Твоих сих (имена), союзом супружеским соединенных и умоляющих о Твоей помощи, да будет на них милость Твоя, да будут плодовиты и да увидят они сына сынов своих даже до третьего и четвертого рода и до желаемой старости доживут и войдут в Царство Небесное через Господа нашего Иисуса Христа, Которому всякая ... Читать дальше »

Категория: МОЛИТВЫ НА РАЗНЫЕ СЛУЧАИ ЖИЗНИ | Просмотров: 347 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 03.03.2017 | Комментарии (0)

Преподобный Евфимий жил в пустынном месте, весь отдаваясь Господу, проводя время в трудах, воздержании и молитве, вкушая пищу только в субботу и воскресенье, никогда не спал лежа. Господь наградил Своего угодника даром чудотворения и прозорливости. Молитвою он сводил с неба дождь, исцелял неизлечимо больных, прогонял демонов, провидел душевные свойства людей. Ему молятся в супружеском неплодстве и во время голода.

Молитва

Преподо́бне о́тче Евфи́мие! Воззри́ на на́с ми́лостивно и к земли́ приве́рженных возведи́ к высоте́ небе́сней. Ты́ горе́ на небеси́, мы́ на земли́ ни́зу, удалены́ от тебе́, не толи́ко ме́стом, ели́ко грехми́ свои́ми и беззако́нии, но к тебе́ прибега́ем и взыва́ем: наста́ви на́с ходи́ти путе́м твои́м, вразуми́ и руково́дствуй. Вся́ твоя́ свята́я жи́знь бы́сть зерца́лом вся́кия доброде́тели. Не преста́ни, ... Читать дальше »

Категория: МОЛИТВЫ НА РАЗНЫЕ СЛУЧАИ ЖИЗНИ | Просмотров: 318 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 03.03.2017 | Комментарии (0)

Святой Евдокии молятся женщины, которые не могут забеременеть. Евдокия, приняв Святое Крещение и отрекшись от своего богатства, строгой постнической жизнью угодила Богу и получила дар чудотворения.

Молитва

О свята́я уго́днице Бо́жия, преподобному́ченице Евдоки́е! По́двигом до́брым подвиза́вшися на земли́, восприя́ла еси́ на Небесе́х вене́ц пра́вды, его́же угото́вал е́сть Госпо́дь все́м лю́бящим Его́. Те́мже взира́юще на святы́й тво́й о́браз, ра́дуемся о пресла́внем сконча́нии жи́тельства твоего́ и чте́м святу́ю па́мять твою́. Ты́ же, предстоя́ Престо́лу Бо́жию, приими́ моле́ния на́ша и ко Всеми́лостивому Бо́гу принеси́, о е́же прости́ти на́м вся́кое прегреше́ние и по́мощи на́м ста́ти проти́ву ко́знем диа́вольским, да изба́вльшеся от скорбе́й, боле́зней, бе́д и напа́стей и вся́каго зла́, благоче́стно и пра́ведно поживе́м ... Читать дальше »

Категория: МОЛИТВЫ НА РАЗНЫЕ СЛУЧАИ ЖИЗНИ | Просмотров: 319 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 03.03.2017 | Комментарии (0)

Благоугодный ко́рень, израсти́вший бы́лие благопло́дное и вечноцветущее – препетую Богоро́дицу, из Нея́ же произы́де Нача́льник жи́зни и Соверши́тель ве́ры Иису́с Христо́с, многоточный исто́чник, из нея́же произы́де, я́ко пото́к сла́дости и река́ ми́ра Благослове́нная в жена́х, источа́ющая бе́здну бла́г и неизрече́нное мо́ре бла́гости и бесконечного блаже́нства. Предопределе́нная чревоносити несравне́нно Светле́йшую луче́й со́лнечных, Ея́же прозре́ша и пропове́даша пророческие трубы́. Познанная от Плода́ ея́, Цари́цы А́нгелов и вы́шшей су́щей небе́с, я́ко сосу́д избра́нный Свята́го Ду́ха и вмести́лище благода́ти ясне́йшее. О́браз пра́ведности и непорочного жи́тельства и му́дрости лу́г благоуха́нный и сладкоблаговонный. Исполня́ющая зако́нная повеле́ния в пра́вости се́рдца и горя́щем благогове́нии и вся́ким тща́нием со блаже́нным свои́м супру́гом и богоносцем Иоакимом. Боже́ственным волением зачавшая в ста́рости масти́тей и ро́ждшая пре́жде ве́к пр ... Читать дальше »

Категория: МОЛИТВЫ НА РАЗНЫЕ СЛУЧАИ ЖИЗНИ | Просмотров: 423 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 03.03.2017 | Комментарии (0)

О, Всеблагий Господи, я знаю, что великое счастие мое зависит от того, чтобы я Тебя любила всею душею и всем сердцем моим, и чтобы исполняла во всем святую волю Твою. Управляй же Сам, о Боже мой, душею моею и наполняй сердце мое: я хочу угождать Тебе Одному, ибо Ты Создатель и Бог мой. 
Сохрани мя от гордости и самолюбия: разум, скромность и целомудрие пусть украшают мя. Праздность противна Тебе и порождает пороки, подай же ми охоту к трудолюбию и благослови труды моя. Поелику же Закон Твой повелевает жить людям в честном супружестве, то приведи мя, Отче Святый, к сему освященному Тобою званию, не для угождения вожделению моему, но для исполнения предназначения Твоего, ибо Ты Сам сказал: нехорошо человеку быть одному и, создав ему жену в помощницу, благословил их расти, множитися и населяти землю. 
Услышь смиренную молитву мою, из глубины девичего сердца Тебе возсылаемую; дай мне супруга честнаго и благочестиваго, чтобы мы в любви ... Читать дальше »

Категория: МОЛИТВЫ НА РАЗНЫЕ СЛУЧАИ ЖИЗНИ | Просмотров: 399 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 03.03.2017 | Комментарии (0)

О уго́дницы Бо́жии, благове́рнии кня́же Пе́тре и княги́не Февро́ние, к ва́м прибега́ем и к ва́м со упова́нием кре́пким мо́лимся: вознеси́те о на́с, гре́шных (имяре́к), святы́я моли́твы ва́ши ко Го́споду Бо́гу и испроси́те у бла́гости Его́ вся́ благопотре́бная душа́м и телесе́м на́шим: ве́ру пра́ву, наде́жду бла́гу, любо́вь нелицеме́рну, благоче́стие непоколеби́мо, в до́брых де́лех преуспе́яние. И хода́тайствуйте на́м у Царя́ Небе́снаго житие́ благополу́чное и до́брую христиа́нскую кончи́ну. Е́й, чудотво́рцы святи́и! Не пре́зрите моли́тв на́ших, но бу́дите о на́с при́снии предста́телие ко Го́споду, и сподо́бите на́с по́мощию ва́шею спасе́ние ве́чное получи́ти и Ца́рствие Небе́сное унасле́довати, да славосло́вим неизрече́нное человеколю́бие Отца́ и Сы́на и Свята́го Ду́ха, в Тро́ице покланя́емаго Бо́га во ве́ки веко́в.

Категория: МОЛИТВЫ НА РАЗНЫЕ СЛУЧАИ ЖИЗНИ | Просмотров: 330 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 03.03.2017 | Комментарии (0)

О вели́ции уго́дницы Бо́жии и преди́внии чудотво́рцы, благове́рнии кня́же Пе́тре и княги́не Февро́ние, гра́да Му́рома предста́телие и храни́телие, и о все́х на́с усе́рднии ко Го́споду моли́твенницы! К ва́м прибега́ем и ва́м с упова́нием кре́пким мо́лимся: вознеси́те о на́с, гре́шных, святы́я моли́твы ва́ша ко Го́споду Бо́гу, и испроси́те у бла́гости Его́ вся́ благопотре́бная душа́м и телесе́м на́шим: ве́ру пра́ву, наде́жду бла́гу, любо́вь нелицеме́рну, благоче́стие непоколеби́мо, в до́брых де́лех преуспе́яние, ми́ра умире́ние, земли́ плодоно́сие, возду́ха благорастворе́ние, телесе́м здра́вие и душа́м спасе́ние. Исхода́тайствуйте у Царя́ Небе́снаго Це́ркви Святе́й и все́й держа́ве Росси́йстей ми́р, тишину́ и благоустрое́ние, и все́м на́м житие́ благополу́чное и до́брую христиа́нскую кончи́ну. Огради́те Оте́чество ва́ше и вся́ гра́ды Росси́йския от вся́каго зла́; и вся́ правове́рныя лю́ди, к ва́м приходя́щия и святы́м моще́м ва́шим поклоняющиеся, осени́те ... Читать дальше »

Категория: МОЛИТВЫ НА РАЗНЫЕ СЛУЧАИ ЖИЗНИ | Просмотров: 372 | Добавил: pravoslavnie | Дата: 03.03.2017 | Комментарии (0)

« 1 2 3 »